Geçmişten Günümüze Değirmen Makina

1953

ASG Group temelleri 1953 yılında Mehmet Enver ATASEVEN tarafından atıldı.

1961

1961’de Degirmen Makineleri Sanayi ve Ticaret Kollektif Sirketi adı altında kurulan sirketimiz o günden bu güne kadar, kurucusunun çalıskanlıgı ve ileri görüslülügünü rehber edinmis, yenilikler konusunda öncü, kesintisiz ve dinamik bir yatırım anlayısına sahip olmustur.

1974

1974 yılında ithalatı azaltmak ve ihracata yönelik çalısan fi rmalar için Gaziantep’te kurulan örnek sanayi sitesinde faaliyetlerine devam etmis ve o tarihlerde çogunlugu ahsaptan imal edilen degirmen makinalarını, tamamen metale çevirerek sektörün gelismesinde öncülük yapmıstır.

1981

1981 yılında küçük sanayi gelistirme merkezi ve bazı mütesebbis kurulusların da katkıları ile firmamız degirmen makineleri sektöründe büyük gelismelere ev sahipligi yapmıstır. Degirmen makine sektörü için otuzun üzerinde yeni gelistirilen makine imalatı yapmayı basarmıstır.

1983

1983 yılında döküm atölyesi kurarak, fi rmanın ihtiyacı olan döküm materyallerin imalatını kendi bünyesinde yapmaya baslamıstır.

1987

1987 yılında makinelerin ahsap bölümlerini imal etmek için marangoz atölyesi kurmus ve burada makine eleklerini ve makinelerin ahsap kasalarını bünyesinde imal etmeye baslamıstır.

1989

1989 yılında, üretimi yapılan makinelerin pazarlanması ve yurtdısından tedarik edilecek makina ve ekipmanlar için Almanya’da As-Com Trading Industrial Products Gmbh sirketini kurmustur.

1991

1991 yılında Grup sirketlerinin uluslararası is gelistirme misyonunu üstlenmek, grubun temel hammadde ihtiyacını karsılamak ve degisik sektörlerin çesitli makine ve teçhizat tedariki konularında faaliyette bulunmak amacı ile As-com International Makine Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi kurulmustur.

1992

1992 yılında Avrupa’da faaliyetlerine devam eden fi rmamız, Türkiye’de Kurulu bulunan ve yeni kurulan degisik sektörlerde faaliyet gösteren fi rmaların yedek parça ve hammadde ihtiyaçlarına yönelik tedariklerini karsılamaya baslamıstır.

1997

1997 yılında üretimin gelistirilmesi, standartların ve kalitenin artırılması amacı ile CNC makinelerin alımlarına baslanmıstır.

2001

2001 yılında üretim alanının yetersizligi nedeniyle 5.000 m² kapalı yeni bir alanı bünyesine katarak bazı makine imalatlarının bu alanda montaj ve imalatını baslatmıstır.

2006

2006 yılında Degirmen Makine Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi olarak unvanını degistiren fi rmamız bu tarih itibarı ile üretim kapasitesini artırmak amacıyla sirket bünyesinde bulunan yan sanayi kuruluslarını aynı çatı altında toplayarak entegre bir tesis haline gelmis ve faaliyetlerini Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 14.000 m2 si kapalı toplam 34.000 m2 alan üzerine insa edilen yeni fabrika binasına tasıyarak üretime burada devam etmistir.

 

Dıs ticaret ve ürün pazarlama konuları için 2006 yılında Degirmen International Makina Sanayi ve Ticaret Limited Sirketi kurulmustur.

2008

2008 itibarı ile Asg Group’un lokomotifi konumunda olan, Degirmen Makina, makine imalatının yanı sıra, plan, proje ve diyagram konularında kendi bünyesinde faaliyetlere baslamıstır. Degirmen Makina, ürün ve hizmetlerini saglayabilmek için gerekli tesis ve ekipmanların, mühendislik ve imalatını da kendi bünyesindeki sirketleri ile gerçeklestirmektedir.

2009

2009 yılında 1.000 m² lik yeni bir boyahane kurarak burada, ürettigi makine ve ekipmanların, elektrostatik toz boya ve akrilik boya islerini yapabilmek için modern bir tesis kurmustur.

2012

2012 yılında 1.050 m² alan daha insa ederek CNC lazer saç kesme makinelerini devreye almıstır. Büyük bir ivme ile gelisen teknoloji yakından takip edilerek üretilen makinelerimizin yenilenmesi ve teknolojiye ayak uydurabilmesi için makinelerimizde sürekli innovasyon ve çesitlilik gerçeklestirilmektedir.

2022

Yeni nesil makinelerin imalatını ve montajını daha seri gerçeklestirmek ve standartları yükseltmek amacı ile 2022 yılında 1.250 m² alanı daha insa ederek kapalı alanını toplam 17.300 m² ye ulastırmıstır.

2024

2024 yılı bu gün itibarı ile 17.300 m² kapalı alanda 120’ nin üzerinde makine imal ederek, Türkiye’deki gıda ve degirmen makineleri sektöründeki en çok çeside sahip üreticisiyiz.

 

Degirmen Makina yarım asırdır Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok ülkesinde basta un, irmik, bakliyat, hububat, susam ve kahve gibi gıda üretimi yapan fi rmaların makine ihtiyacını karsılayarak müsterilerinin çözüm ortagı olmustur.

 

“Gıda makinaları imalatı sektöründe performansına özenilen, çevre ve yasam degerlerine saygılı öncü bir sirkettir. ” Avrupa Birligi normlarına uygun, çevre ve insan saglıgı yasalarıyla uyumlu, düsük maliyetli, yüksek kaliteli gıda makineleri üreterek müsterilerinin begenisine sunmaktadır.

 

Degirmen Makina, vizyonu ile de dünya standartlarında kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

HER TÜRLÜ HUBUBAT İÇİN KESİN ÇÖZÜM

ASG Group’un lokomotifi konumunda olan, Değirmen Makina, makine imalatı, plan, proje ve diyagram konularında faaliyet gösteren, konusunda ülkemizin en önde gelen şirketlerinden birisidir. Değirmen Makina, ürün ve hizmetlerini sağlayabilmek için gerekli tesis ve ekipmanların, mühendislik ve imalatını da kendi bünyesindeki şirketleri ile gerçekleştirmektedir.